Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Öneri Fizyoterapist Için Denklik Tavsiye

Almanca ve Almanya ile ilgili öneriler
Arkadaşlar herkese selamlar adım İzzet ,fizyoterapistim,B1 belgem var ve B2 için uğraşıyorum ,denklik süreci ile ilgili bir kaç sıkıntı yaşadım hemen size aktarayim, diploma ve diğer belgelerde ıslak imzaya aşırı dikkat ediyorlar çünkü apostil yapılması lazım bu yüzden belgelerinizde ıslak imza olmasına ve o ıslak imza atması gereken kişinin apostil işleminde gözükmesi lazım yoksa apostil olmaz bunu kaymakamlık yada valiliği arayarak teyit ettirip ona göre imzalatın. Bir diğer husus ise imza. Benim attığım imza karalama tarzı olduğu için kabul etmiyorlar bu yüzden belgeleri yeniden yollamak zorunda kaldım, imzayı ise soyadımı el yazısı şeklinde yazarak attım. Bu hususlara dikkat ederseniz rahat edersiniz. Sevgiler.

Arkadaşlar herkese selamlar adım İzzet ,fizyoterapistim,B1 belgem var ve B2 için uğraşıyorum ,denklik süreci ile ilgili bir kaç sıkıntı yaşadım hemen size aktarayim, diploma ve diğer belgelerde ıslak imzaya aşırı dikkat ediyorlar çünkü apostil yapılması lazım bu yüzden belgelerinizde ıslak imza olmasına ve o ıslak imza atması gereken kişinin apostil işleminde gözükmesi lazım yoksa apostil olmaz bunu kaymakamlık yada valiliği arayarak teyit ettirip ona göre imzalatın. Bir diğer husus ise imza. Benim attığım imza karalama tarzı olduğu için kabul etmiyorlar bu yüzden belgeleri yeniden yollamak zorunda kaldım, imzayı ise soyadımı el yazısı şeklinde yazarak attım. Bu hususlara dikkat ederseniz rahat edersiniz. Sevgiler.
Tecrübelerini paylaştığınız için teşekkürler. Konunuz tecrübeler bölümüne taşınmış hesabınıza vip üyelik tanımlanmıştır

Merhaba bende denklik tecrübemiz paylaşayım.evraklar nrv münstere aralıkta denklige girdi.3 ay sonra eksik evrak dediler.eksik evrak olarak göndermiş olduğum diplomayı noter onaylı istediler ve imza isim yada soy isimle el yazısı ile olacakmış.yani isim okunacakmis.mart 28 dr evrak tekrar denklige girdi halade cevap gelmedi.siz siz olun evraklarinizin hepsini noter onaylayın okul onaylı olan diploma suplemen kesin geri dönüşü oluyor.nrv de.diger evraklarla sıkıntı yoktu.bakalim bekliyoruz.eksik evrak sonrasiaksimum sureyi bekliyorlar yani 4.ay bitmeden kesin dönüş yapıyorlar.biDe dördüncü aya girmek üzereyiz hala cevap yok.

Denklik icin evraklar diploma noter onay ve apostilli olucak.suplement apostilli olacak.ders içeriği transkirip ssk döküm belgesi eski işlerinden alınmış cv.ve sağlıkçılar için en önemlisi il saglik müdürlüğünden yardımcı sağlık belgesi alınması gerekiyor.bunlarjn hepsi apostil yetkisi olan kişi tarafından jmzalanip apostillenip sonrasında konsoloslugun belirlediği terxuman tarafından tercüme edilecek.bide cv için iş yerinden yazi aldıktan sonra kesinlikle notere onaylayın apostilletin.aksi taktirde o cv tise kabul etmeyebiliyorlar.saygilarla.

Merhaba, barkodlu mezun belgesi gönderdiniz mi denklik için gerekli belgelerde? Bu barkodlu mezun belgesi noter onayı ve apostil yerine geçmez mi?

Malesef gecmiyorrr.dipljmanin kendisi noter onaylı olacak. Apostil ettirilecek ve sadece turkce ise tercume ettirilecek.suan okul onaylı diplomanın hepsi ekşi evrak diye dönüyor

Anladım. Peki göndermiş oldugumuz denklik ücreti yanıyor mu durumda yoksa eksik belgeleri gönderirsek tekrar işleme alınıyor mu?

Odeme yapmıyorsun ama süreç sıfırdan başlıyor tekrar malesef.seni en adagi 4 ay geri atiyorr

Bu çok kötü oldu keşke noter tasdik olayını daha önce ögrenseydim. Iş sözleşmesini de gönderdim işe başlama tarihim vs belliydi. tekrardan belgeleri gönder bekle can sıkıcı. Vize işlemleri de çok uzun sürüyormuş. Vizenin çıkıp çıkmayacagı da zaten meçhul

NRW eyaletinde Fizyoterapi için istenilen Denklik Belgeleri,
1 - Transkript
2-Ders içeriği
3- Ders Supplememt
4- Diploma
5- İl sağlık müdürlüğünden Tescil
6- Cv
7- kimliğin veya pasaport fotokopi
8- 2 adet vesikalık fotoğraf
9-yeni mezun için Staj durumunu gösteren belge

NRW eyaletine subat ayinda evraklarimi gonderdim.buyuk bir hata yaparak evraklarimin orjinalini kargo paketine koymayi unutmustum.sadece renkli fotokopilerini gonderdim.mayis ayinda bir basvuru numarasiyla eksik evrak bildirimi aldim.evraklarimin orjinalini yolladim bu sefer.agustos ayinda evraklariniz tamdir ve basvurunuz alinmistir diye bir bildirim aldim.sanirim baska bir eyalet olsa yolladigim fotokopileri direk cope atardi...

Arkadaşlar merhaba denklik merkezi mailin içinde IBAN bilgisi göndermiş ama bir şey belirtmemişler ne için bir ücret ödemem ve ne kadar ödemem gerekiyor hiç bilmiyorum sizinde başınıza geldi mi ?

Arkadaşlar merhaba denklik merkezi mailin içinde IBAN bilgisi göndermiş ama bir şey belirtmemişler ne için bir ücret ödemem ve ne kadar ödemem gerekiyor hiç bilmiyorum sizinde başınıza geldi mi ?
130 yada 80€ istemislerdi arkadaşın birinden istedikleri. Denklik ücreti o tutar eyalete göre falan değişiyor. Nekadar göndermem gerekiyor diye bir sorun isterseniz normalde belirtmeliyim lazım. Belki eklerde fiyat listesid3 olabilir kontrol edebilirsiniz.
TransferGo (buradan ulaşabilirsiniz) ile ücretsiz transfer yapabilirsiniz

130 yada 80€ istemislerdi arkadaşın birinden istedikleri. Denklik ücreti o tutar eyalete göre falan değişiyor. Nekadar göndermem gerekiyor diye bir sorun isterseniz normalde belirtmeliyim lazım. Belki eklerde fiyat listesid3 olabilir kontrol edebilirsiniz.
TransferGo (buradan ulaşabilirsiniz) ile ücretsiz transfer yapabilirsiniz
Baktım hiç tutar belirtmemişler tam denklik onay almadım aslında 460 saat pratik eksiğim var sınav ya da uyarlama kursuyla tamamlama mı istemişler daha bu aşamadayım ücret bu aşamada mı ödeniyor tamamlanınca mı ?

Baktım hiç tutar belirtmemişler tam denklik onay almadım aslında 460 saat pratik eksiğim var sınav ya da uyarlama kursuyla tamamlama mı istemişler daha bu aşamadayım ücret bu aşamada mı ödeniyor tamamlanınca mı ?
Anpassung yada kenntnisprufung tercihinizi yapmanızı istemişler evet bu aşamada ödemenizi istiyorlar arkadaşta bu aşamada ödedi 2 ay sonra denklik sonucu gelmisti. Ücret ödediğiniz değerlendirmeye başlayacaklar şimdi sadece evraklariniz tam mı diye degerlendirmisler sorun yok ücret oderseniz tanıma başlayacak. Kenntnisprüfungda sadece sınava giriyorsunuz. Anpassungda staj yapıyorsunuz hastanede çalışmak için anpassung daha iyi diye düşünüyorum. Anlastiginiz bir hastane varsa bir görüşün yine. Bazı yerler anpassung alıyor sadece.

Anpassung yada kenntnisprufung tercihinizi yapmanızı istemişler evet bu aşamada ödemenizi istiyorlar arkadaşta bu aşamada ödedi 2 ay sonra denklik sonucu gelmisti. Ücret ödediğiniz değerlendirmeye başlayacaklar şimdi sadece evraklariniz tam mı diye degerlendirmisler sorun yok ücret oderseniz tanıma başlayacak. Kenntnisprüfungda sadece sınava giriyorsunuz. Anpassungda staj yapıyorsunuz hastanede çalışmak için anpassung daha iyi diye düşünüyorum. Anlastiginiz bir hastane varsa bir görüşün yine. Bazı yerler anpassung alıyor sadece.
teşekkür ederim ben de Anpassung seçmeyi düşünüyorum. O zaman kuruma tekrar mail atıp seçtiğim yöntemi bildirip ücreti sorayım daha iyi olur gibi.

Arkadaşlar, iş yerinden aldığımız belgeye noterde hangi işlemi yaptırıyoruz? Aslı gibidir belgesi mi almak lazım?
Diploma supplementini İngilizce veriyorlar,, bunu da Almanca çevirili mi istiyorlar?
Ayrıca hangi belgelerin orijinallerini de eklediniz?

Bu çok kötü oldu keşke noter tasdik olayını daha önce ögrenseydim. Iş sözleşmesini de gönderdim işe başlama tarihim vs belliydi. tekrardan belgeleri gönder bekle can sıkıcı. Vize işlemleri de çok uzun sürüyormuş. Vizenin çıkıp çıkmayacagı da zaten meçhul

Geri
Üst Alt