Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Genel Ben Fatma yurdakul. Benim Almanya Sürecim

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır

Fatma yurdakul

Çalışkan
Üye

Kullanıcı Adınız Fatma yurdakul

Herkese merhaba 👋🏻

Almanca Dil Seviyeniz B1

Almancayı nerede ve nasıl öğrendiniz? Evlilik dolayısıyla 4 sene önce Almanya maceram başlamış oldu. Çocuk ve covidden dolayı malesef hemen kursa başlayamadım. Yaklaşık 6 ay önce kursa başladım.

Kelime Öğrenme Tekniğiniz Benim kendi öğrenme tekniğim sürekli yazarak. Görsel hafızamın kuvvetine dayanarak😅 renkli kağıtlara öğrenmek istediğim kelimeleri yazıp gözümün önüne asıyorum. Ders çalışmak için masanın başına oturdum zaman ilk olarak kağıtlar gözüme çarpıyor bu şekilde de tekrar etmiş oluyorum.

Ne kadar süredir Almanca öğreniyorsunuz süre 4 yıl ama aktif zaman 1 sene 🫠

Mesleğiniz nedir? İşletme yüksek lisans mezunuyum.

Denklik aldınız mı? Hangi eyalet? Ne kadar sürdü? Denklik işlemlerine başvurmadım. Okuduğum üniversiteler, diploma üzerinde mavi etiket veriyor. Bundan dolayı Almanya üniversitelerimi ve bölümleri tanıyor. Ancak tek bildiğim bu . Daha ilerisi için araştırma yapmadım 🤷🏻‍♀️

Öneri ve Tavsiyeler Eğer zamanınız varsa ilk önce kursu halledin. Dilin ikinci plana atılmaması gerektiğine inanıyorum. Bol bol hören yapmak çok önemli. A1’ den ….. C seviyesine kadar kelimeler farklılık gösteriyor. B1 seviyesi için A1 seviyesi kelimeler kullanmak sınav yetkililerini tatmin etmiyor. O yüzden kelime dağarcığı geliştirilmeli. Tabi ki bunlar benim nacizane tavsiyelerim. 1 yol doğru olacak diye bir şey yok. Deneme yanılma yöntemiyle sizlerde kendi rotanızı bulacaksınız. Bu yolda hepinize boş şanslar 🍀