Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Genel Ben fatmacav. Benim Almanya Sürecim

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır

fatmacav

Çalışkan
Üye

Kullanıcı Adınız fatmacav

Halloo bin ich Fatma und hier :))

Almanca Dil Seviyeniz Ich habe meine B1 Telc Prufung gerade bestanden.Und außerdem lerne ich jetzt B2 Deutsch.

Almancayı nerede ve nasıl öğrendiniz? Etwa ein Jahr lang lerne ich Deutsch als Online in der Turkei.Aber naturlich bekam ich am Anfang PrivatenUnterrichten.

Kelime Öğrenme Tekniğiniz Ben aynada kendime bir seyler anlatmayi seviyorum ve bu sekilde konusma becerimi gelistiriyorum onun disinda dinledigim sesli metinleri taklit etme yöntemiyle hem cümle yapisina hem de tonlamalara daha aşina oluyorum.Kelime ezberi de bu sekilde daha mümkun olabilir.

Ne kadar süredir Almanca öğreniyorsunuz Yaklasik 1 yildir online egitimle birlikte Almanca ogreniyorum.kisa sure once telc b1 sertifikami aldim ve suan b2 sinavina hazirlaniyorum

Mesleğiniz nedir? Hemşireyim.Ich bin Krankenschwester

Denklik aldınız mı? Hangi eyalet? Ne kadar sürdü? Hamburgtan yari denkligimi aldim.Yaklasik 3 4 ay sürdü

Öneri ve Tavsiyeler Almanca maruz kalinmadan ogrenilecek bir dil degil dolasiyla oncelik Duolingo gibi hem sizi skmadan hem de basit sekilde dile alismanizi saglayacak programlarla tanismaniz olacaktir.Kullanilacak sozlükler bu surecte bence fazlasiyla önem tasiyor.Ayrica dil egitiminin ornegin Youtubedan mutlaka ders videolariyla desteklenmesi gerektigini dusunuyorum

Merhaha nisan 6 da b1 sinavina girecegim sinav genel almanda nasildi sizin icin zor mu gecti tavsiyelerinizi paylasirsaniz sevinirim?