Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Almanya'da Altıncı Ay/Dil Okulu

Sevgiii

Vip Üye
Merhaba. Adım Sevgi Almanya da altıncı ayım. Biyologum. Almanca dil okulu ile geldim ve suan B2 ye devam ediyorum. Dil okulları ya da diploma denkliği konusunda sorusu olan var sa yardımcı olabilirim

Almanyada dil okulu icretleri kur başına ortalama ne kadar acaba ? Üniversitelerden dil kursu alabiliyormuyuz ?

kur basına 400 eu cıvarı ,üniversitelerden de dıl kursu almak mumkuni Ama oralar cok dolu oluyor dıye bılıyorum kayıt olmak bıraz zor

Merhaba. Adım Sevgi Almanya da altıncı ayım. Biyologum. Almanca dil okulu ile geldim ve suan B2 ye devam ediyorum. Dil okulları ya da diploma denkliği konusunda sorusu olan var sa yardımcı olabilirim
Merhaba Sevgi hanım, ben diyetisyenim şuan b1 sevinyesindeyim kendim ilerliyorum denklik vs. hiçbir şeyim yok,,dil okuluyla gelip yerinden öğrenmek hem orada kalan işlemleri halledip başka vize türlerine başvurmak daha mı kolay olur düşüncenizi merak ediyorum

Sevgi hanım, ben bir biyologum, Türkiye'de yaşıyorum. Hali hazırda denkliğim ve A2 sertifikam var. Fakat iş bulma sürecim ilerlemiyor. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Ne önerirsiniz

Merhaba ben B1 sınavına gireceğim bana en son çıkan soruları gonderebilirmisiniz

Merhaba Sevgi hanım, ben diyetisyenim şuan b1 sevinyesindeyim kendim ilerliyorum denklik vs. hiçbir şeyim yok,,dil okuluyla gelip yerinden öğrenmek hem orada kalan işlemleri halledip başka vize türlerine başvurmak daha mı kolay olur düşüncenizi merak ediyorum
merhaba. YErinizde olsam denklık ıslemlerıne bır an once baslardım yaklasık 4*5 y surebılır bu arada dılı b2 sevıyesıne getırırdım. Buraya gelıp dıl okulu ıle ılerlemek elbette bır secenek ama sızın sartlarınıza baglı olarak avantaj ve dezavantajları var. Ornegın maddı acıdan rahatsanız elbette burada daha hızlı ogrenırsınız. Ama burada kı dıl okulu ve yasam masraflarını goz onunde bulunduruyorsanız denklık ve b2 dıl sertıfıkası ıle buraya gelıp ıs aramak daha mantıklı.

Sevgi hanım, ben bir biyologum, Türkiye'de yaşıyorum. Hali hazırda denkliğim ve A2 sertifikam var. Fakat iş bulma sürecim ilerlemiyor. Evli ve 2 çocuk annesiyim. Ne önerirsiniz
dil sevıyesı en az b2 olmalı dıye dusunuyorum. ayrıca ıs tecrubenız var mı? buda cok onemlı

Merhaba,

44F dil vizesi için görüşmeye davet edildim.Ancak bu konuda sizlerin engin bilgisine dayanarak bir soru sormak isterim.Şayet yardımcı olabilirseniz inanın çok minnettar olacağım.

Başvuru belgeleri arasında, Türkiye'de SGK tarafından düzenlenen yurt dışı sağlık sigortası belgesi (A/T 11 belgesi) veya Almanya'da öğrenci sağlık sigortasının başlayacağı tarihe kadar geçerli sağlık sigortası bulunmaktadır. Ben 28 yaşındayım ve herhangi bir sigortam yok. Bu nedenle A/T 11 belgesi alamayacağımı düşünüyorum.

Bu durumda, hangi sigorta şirketi ve hangi sigorta türü ile anlaşmam gerektiğini merak ediyorum. Ayrıca, sigorta süresini nasıl belirlemem gerektiği konusunda da bilgi vermenizi rica ediyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Merhaba ben de biyoloji mezunuyum ama ne yapabilirim nasılsın gidebilirim bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba,

44F dil vizesi için görüşmeye davet edildim.Ancak bu konuda sizlerin engin bilgisine dayanarak bir soru sormak isterim.Şayet yardımcı olabilirseniz inanın çok minnettar olacağım.

Başvuru belgeleri arasında, Türkiye'de SGK tarafından düzenlenen yurt dışı sağlık sigortası belgesi (A/T 11 belgesi) veya Almanya'da öğrenci sağlık sigortasının başlayacağı tarihe kadar geçerli sağlık sigortası bulunmaktadır. Ben 28 yaşındayım ve herhangi bir sigortam yok. Bu nedenle A/T 11 belgesi alamayacağımı düşünüyorum.

Bu durumda, hangi sigorta şirketi ve hangi sigorta türü ile anlaşmam gerektiğini merak ediyorum. Ayrıca, sigorta süresini nasıl belirlemem gerektiği konusunda da bilgi vermenizi rica ediyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
Merhaba, eğer Expatrio'dan bloke hesap açarsanız onlar size ücretsiz bir sigorta yapıyorlar (Dr.Walter) bu poliçe yeterli oluyor. Eğer sponsorluk ile ilerleyecekseniz o zaman herhangi bir sigorta firmasından (Allianz, Aksigorta) 1 yıllık seyahat sağlık sigortası yaptırmanız yeterli olur. Aslında 1 yıllık gereksizdir, 3 ay, 6 ay yeterli diyenler de olabilir ama siz dinlemeyin 1 yıllık yaptırın konsoloslukta memurdan dönmesin.
Şimdiden hayırlı olsun :)

Almanyadayim Ankara Üniversitesi Biyoloji bölümü mezunuyum.Denkligi veriyor mu yoksa staj vs istiyor mu?Denklik icin istenen belgeler nelerdir ve nereye yolladınız sürecinin detaylı yazabilir misiniz rica etsem.