Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Genel 81A Eksik Belge Problemi

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır

umutcan241

Aktif Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 15 şubat 2024te 81a vizesi için gerekli evrakların hepsini idataya verdim yalnızca dil belgem yoktu onun haricinde sözleşme,ön onay ,denklik, diploma hepsini bulunuyordu , bir gün sonra 16 şubatta işverenden almanca bilmesine gerek yoktur yazısı alıp onuda mail olarak ilettim ve konsolosluktan eksik belge maili aldım
Benden istedikleri evraklar
1.İş sözleşmesi
2.İşverenin dil beyanına ilişkin mektubu
3.İş ilişkisi beyanı
Bu belgeleri göndermeme rağmen neden istediler daha önce böyle bir şey tecrübe eden veya fikri olan var mı yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar 15 şubat 2024te 81a vizesi için gerekli evrakların hepsini idataya verdim yalnızca dil belgem yoktu onun haricinde sözleşme,ön onay ,denklik, diploma hepsini bulunuyordu , bir gün sonra 16 şubatta işverenden almanca bilmesine gerek yoktur yazısı alıp onuda mail olarak ilettim ve konsolosluktan eksik belge maili aldım
Benden istedikleri evraklar
1.İş sözleşmesi
2.İşverenin dil beyanına ilişkin mektubu
3.İş ilişkisi beyanı
Bu belgeleri göndermeme rağmen neden istediler daha önce böyle bir şey tecrübe eden veya fikri olan var mı yardımcı olursanız sevinir
Hocam gerekli belgeler tam listesini yazar mısın sana zahmet. Birde idata ofisine mi gitmek gerekiyor yoksa alman konsolosluğuna mı randevu günü? Yardımcı olursan sevinirim