Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Telc B1 18 Ekim Das Academie İstanbul - Partner Arıyorum

bycan

Aktif Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,

18 Ekim 2023 tarihinde Das akademie istanbul'da Telc B1 sınavına gireceğim. Konuşma sınavı partneri aramaktayım.

Merhaba,

Sınav gayet iyi geçti. Çalışanlar güler yüzlü, yardımsever insanlar. Kitapçıkta doğru işaretlemiş misiniz, boş soru bırakmış mısınız onu bile kontrol ediyorlar. Sınav sistemi tamamen aynı. Telc sitesindeki b1 deneme sınavından sistemsel olarak bir farkı yok. Ayrıca sınavın bir kısmını bu sitedeki materyallerden görüp çözmüştüm. Yani belli ki bir havuzları var ve karıştırıp soruyorlar. Brief kısmında arkadaşın mailine cevap sorulmuştu. Bu sitedeki mail örneklerine bakmanızı öneririm. Onlardan biri çıktı çünkü.

Şimdiden başarılar

Merhaba,

Sınav gayet iyi geçti. Çalışanlar güler yüzlü, yardımsever insanlar. Kitapçıkta doğru işaretlemiş misiniz, boş soru bırakmış mısınız onu bile kontrol ediyorlar. Sınav sistemi tamamen aynı. Telc sitesindeki b1 deneme sınavından sistemsel olarak bir farkı yok. Ayrıca sınavın bir kısmını bu sitedeki materyallerden görüp çözmüştüm. Yani belli ki bir havuzları var ve karıştırıp soruyorlar. Brief kısmında arkadaşın mailine cevap sorulmuştu. Bu sitedeki mail örneklerine bakmanızı öneririm. Onlardan biri çıktı çünkü.

Şimdiden başarılar
Çok teşekkür ederim cevabınız için

Merhaba,

Şimdiden başarılar
Peki mündlichte konuşmanızı çok böldüler mi herkes öyle söylüyorsa zor muydu konuşma kısmı

epey araya girdiler evet. ama iyi niyetle, daha çok bir sohbet havasında olması için yaptıklarını düşünüyorum. Yönlendirici sorular sorup, ne kadar hakimsiniz ölçüyorlar. 3 konuşma bölümü için de mümkün olduğunca belli kalıplar ezberleyip sınavda kullanabilirsiniz. Youtube'ta Hacı Ahmet Altıner'in Telc b1 kampı video serisi var. Oradaki videoları izlemenizi öneririm.