Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Telc B1 16 Mayıs Sınavına Hazırlık.

fratdeutsch

Çalışkan
Aktif Üye
Üye
merhaba arkadaşlar 16 mayısta telc b1 sınavım var acaba sizin de bu tarihe yakınsa yazabilir misiniz bazı materyel alışverişinde bulunabiliriz.

Mektup würzburg taşınan sophie isimli kadının yeni işinden memnun olduğu,iş arkadaşları arasının iyi olduğunu buna rağmen yalnızlık çektiğini söyleyen bir kadına ait maildi.Würzburg un tarihi yer olduğunu ve kendini ziyaret etmesini istiyor.Maile cevap olarak istenenler:
1-sizdeki yeni haberleri bildirmenizi
2-Boş zamanlarınızda ne yaptığınızı belirtmenizi
3-sophie için verebileceğiniz tavsiyeler,tüyolar (arkadaş bulma konusunda)
4-Würzburg şehirinde kendisini ziyaret edip etmeyeceğini bildirmeni istiyor.

Hören teil-2 de iki defa dinliyorsun çok uzun ve sıkıcı metindi iyi yaptığımı düşünmüyorum.
Mündliche prüfungtan ben kaldım ilk defa girdiğim için ve doğru dürüst hazırlanamadığım için.
kendini tanıtma bölümü klasik dün bir bölüm doldurdum kendinizi tanıtın diye forumda birebir aynı sorular vardı.Bu kısmı ezberleyin ama çokta belli etmeyin(yani ezbere bir dakika 200-300 kelime birden saymayın).Müdahale ediyorlar.Özellikle odada gözetmenler yokmuş gibi karşındaki kişiye bakarak konuşun.Thema lara baktım bana farklı bir thema çıktı.Teil-2 de bir aile de (bayan tarafı) bana çıktı.Çocuklarını Bayan resim kursuna yazıdrmak istiyor ve çocuk sportif faaliyetlerden hoşlanmıyor deniyor.Karşımdaki kişiye Erkek tarafında ise spor okuluna yazdıralım tarzında bir görüş var.
teil-3 ise bir dil kursu ile ilgili aktivite planı yapmamızı istediler.
Nerede ,Kimler gelicek,Ne zaman,Yiyecek ve içecek ,Muzik nasıl olmalı ? vb

Hocam çok teşekkürler. İkinci sınava kaydinizi yaptırdiniz mi ? Ve hören 2 deki Herr Bachingerdi değil mi? Ve evet insan çok sağlam hazırlanmalı. Ben mektuptan korkuyorum açıkçası umarim kolay gelir.

Mektup würzburg taşınan sophie isimli kadının yeni işinden memnun olduğu,iş arkadaşları arasının iyi olduğunu buna rağmen yalnızlık çektiğini söyleyen bir kadına ait maildi.Würzburg un tarihi yer olduğunu ve kendini ziyaret etmesini istiyor.Maile cevap olarak istenenler:
1-sizdeki yeni haberleri bildirmenizi
2-Boş zamanlarınızda ne yaptığınızı belirtmenizi
3-sophie için verebileceğiniz tavsiyeler,tüyolar (arkadaş bulma konusunda)
4-Würzburg şehirinde kendisini ziyaret edip etmeyeceğini bildirmeni istiyor.

Hören teil-2 de iki defa dinliyorsun çok uzun ve sıkıcı metindi iyi yaptığımı düşünmüyorum.
Mündliche prüfungtan ben kaldım ilk defa girdiğim için ve doğru dürüst hazırlanamadığım için.
kendini tanıtma bölümü klasik dün bir bölüm doldurdum kendinizi tanıtın diye forumda birebir aynı sorular vardı.Bu kısmı ezberleyin ama çokta belli etmeyin(yani ezbere bir dakika 200-300 kelime birden saymayın).Müdahale ediyorlar.Özellikle odada gözetmenler yokmuş gibi karşındaki kişiye bakarak konuşun.Thema lara baktım bana farklı bir thema çıktı.Teil-2 de bir aile de (bayan tarafı) bana çıktı.Çocuklarını Bayan resim kursuna yazıdrmak istiyor ve çocuk sportif faaliyetlerden hoşlanmıyor deniyor.Karşımdaki kişiye Erkek tarafında ise spor okuluna yazdıralım tarzında bir görüş var.
teil-3 ise bir dil kursu ile ilgili aktivite planı yapmamızı istediler.
Nerede ,Kimler gelicek,Ne zaman,Yiyecek ve içecek ,Muzik nasıl olmalı ? vb
sınava nerde girdiniz ?

sınava istanbul da ümraniyede girdim
hören 2 deki ismi hatırlamıyorum Annesinin yarı zamanlı çalıştığını babasını alkol kullandığını okula falan gittiğini söylüyordu.

sınava istanbul da ümraniyede girdim
hören 2 deki ismi hatırlamıyorum Annesinin yarı zamanlı çalıştığını babasını alkol kullandığını okula falan gittiğini söylüyordu.
9 mayısta giren bir kişi kendisine vera çıktığını söyledi acaba herkese farklı mektup mu veriliyor bi bilginiz var mı?

Bilgim yok malesef ama mektuplar ayrı şekilde okunuyor çünkü kağıdı koparılabilir şekilde basılmış.

31 Mayıs'ta İzmir das akademide B1 sınavına giricem her türlü taktiğe ve işbirliğine açığım🥲 çünkü sınav ve içeriği hakkında gram fikrim yok ayrıca bu çıkmış sorulara nasıl ulaşabilirim?