Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Genel Tecrübelerinizi Paylaşın, Vıp Üyelik Sahibi Olun!

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır

ahmetyusufc

Kurucu
Moderatör
Vip Üye
Çalışkan
Kursiyer
Merhaba sevgili almancaforum üyeleri,

Sitemizde paylaşılan Almanca ve Almanya ile ilgili bilgiler, Almanya'ya gitmek isteyen veya Almanca öğrenmek isteyenler için oldukça değerli ve faydalıdır. Bu bilgiler, gerçek hayatta Almanya'ya ayak basan ve Almanca konuşan insanlarla olan etkileşimlerinizde oldukça işinize yarayacaktır.

Bu sebeple, Almanya ve Almanca ile ilgili tecrübelerinizi bizimle paylaşmanızı öneriyoruz. Sitemizde açtığımız "Almanca Tecrübeleri" ve "Almanya Tecrübeleri" kategorilerinde, Almanya'ya gitmeden önce veya Almanca öğrenirken karşılaştığınız zorlukları, ilginç anılarınızı, yararlı önerilerinizi ve deneyimlerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, Almanya ve Almanca tecrübelerinizi bizimle paylaşan kullanıcılara Her bir tecrübe paylaşımları için 1 Aylık VIP üyelik hediye edeceğimizi de belirtmek isteriz. VIP üyelik, sitemizin birçok avantajlı özelliğine erişmenizi sağlar ve forumda daha fazla ayrıcalık sahibi olmanızı sağlar.

Siz de tecrübelerinizi paylaşarak, diğer kullanıcılara yardımcı olmak ve VIP üyelik kazanmak için Almanca ve Almanya tecrübeleri kategorilerinde paylaşımda bulunabilirsiniz.

Teşekkür ederiz.

NOTLAR:
Almanca Sınav Tecrübeleriniz (Her sınav için ayrı ayrı tecrübelerinizden bahsedebilirsiniz)
Almanya İş Görüşmesi Tecrübeleriniz (Her iş görüşmenizi ayrı ayrı anlatabilirsiniz.)
Almanya Eğitim / Erasmus Tecrübeleriniz
Almanya' ya gittikten sonraki Tecrübeleriniz (Bu bölümde açılan her konu için 3 aylık VİP üyelik hediye edilecektir.)

Arkadaşlar özellikle b1 telc sınavı için izmir das akademiyi tercih etmeyin. Pauanlama sistemlerini bir türlü anlayamadım.

ben 3 kere girdim. izmirde yazılı bölümü geçtim ama sözlüyü geçemedim. i̇zmir'de girenler hiç memnun değil bende değilim ama mecbur partnerle gireceğim için bu sefer yine izmiri seçecem daha önce i̇stanbul ve ankara'da girdim. en iyisi ankara diyebilirim.

herkese hayırlı günler sınava girecek arkadaşlara önerim ankara anka dil kurumundan uzak dursunlar.
adamlar sırf para kazanmak için bile sınavda bırakıyorlar

19 Ağustos ta Telc B1 sınavına girdim konuşmayı gecemedim, teil 2 ve teil 3 çok zor geldi bana daha önceki çıkan sorulara ve konulara hiç benzemiyordu

Merhabalar aranıza yeni katıldım arkadaşlar böyle bir forumda olduğum için çok mutluyum. 5 ay sonra İzmir'de B1 sınavına gireceğim.Önerebileceğiniz bir kurum var mıdır?

merhaba arkadaşlar,
İstanbul Das Akademie'de 18 Ekim'de Telc B1 sınavına girdim. Sistem telc sitesindeki modelltest ile tamamen aynı. Herhangi bir değişiklik yok. 1 ay kadar süre boyunca bu siteden edindiğim çıkmış sorular ve çıkmış mailleri yaparak çalıştım. Sınavım gayet iyi geçti.
İstanbul Das Akademie çalışanları oldukça güler yüzlü yardımsever insanlar. Sizi rahatlatmak için pek çok şey yapıyorlar. Sınavda boş bırakmış mısınız diye bile bakıyorlar. Ben sistemi zaten çalışıp geldiğim için biraz daha rahattım ama heyecanlı arkadaşlar için çok daha olumlu bir tecrübe olmasını sağlamışlardır. Dolayısıyla oldukça memnun kaldım. İmkanı olanların sınava bu merkezde girmelerini tavsiye ederim.

Merhaba Ben Eylül ayınca Goethe b1 sınavına girdim. yazma kısmında mektupta cok iyi yazdığımı düşünürken 55 lle kaldım. Kendinize cok güvenmeyin, sınav bitmeden kontrol için zaman ayırın, muhakkak başlık vs birşey unutmuşumdur diye düşünüyorum. Sprechende de sunum için belirli kalıplar oluyor youtube da cokca mevcut. Konu olarak sunumda köyde mi yaşamak istersin şehirde mi konusu geldi bana. Dilim döndüğünce anlattım. Açıkcası cok heyecan yapmıştım geçebileceğimi hiç düşünmdiğim bu bölümden ise 75 ile geçmiştim. etwas planen kısmında ise siz bir sport derneği üyesisiniz yeni üyeler bulmak için planlama yapacaksınız. cok zor geldi bana eylül ayı için cok hazırlıksızdım. Fakat şimdi b2 ye hazrlanıyorum, b1 sınavı kolay gelmeye başladı.

ben 3 kere girdim. izmirde yazılı bölümü geçtim ama sözlüyü geçemedim. i̇zmir'de girenler hiç memnun değil bende değilim ama mecbur partnerle gireceğim için bu sefer yine izmiri seçecem daha önce i̇stanbul ve ankara'da girdim. en iyisi ankara diyebilirim.
merhabalar ankarada nereyi önerirsiniz acaba?

Hangi mektuplar çıktı.

Telc B1 sınavına girdim. Mektup Paul ile dağ gezisi var . Paulun önerisine reaksiyon göstemenizi, bir öneri sunmanızı, yanınızda birilerini getireceğinizi söylemeniz isteniyor.
Konuşma etwas planen Wohnung renovieren, resim açıklama ise Kleidung ve moda çıktı. 27.01.24

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt