Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Lingoda (Almanca Öğrenim) Deneyimim

Merhaba,

Ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve eğitimime Almanya'da devam etmek için B1 sınavına hazırlanıyorum. Lingoda platformundan ders almış birisi olarak sisteminden bahsedebilirim. Lingoda Youtube'ta hemen karşınıza çıkan platformlardan biri olduğu için işinize yarar umarım :)

Öncelikle A2.1 ve A2.2 olarak iki kuru var. B1 de 3 kura sahip (B1.1, B1.2, B1.3) Bir kurun içinde 13 başlık var ve bu başlıklar da Kelime Bilgisi, İletişim, Gramer, Konuşma veya bazen Okuma olarak 4 alt başlığa ayrılıyor. Yani bir başlığın içinde 52 içerik var diyebilirim. Eğer Super Sprint programına katılırsanız 2 aylığına 60 krediniz oluyor ve her gün sadece 1 ders almak zorunda oluyorsunuz. Ve Sprint kurallarına (Sitede bulunabilir) uyar, 2 ay boyunca bu sistemde devam eder ve derslere aktif katılırsanız paranızın yarısını iade alabiliyorsunuz.

Peki önerir miyim ?

Olumlu Yönler
2 ay boyunca aktif çalışma içerisinde olmak (Bu benim için zorlayıcı olabilirdi ama çok güzel aktı ve 3 ders sonrasında alışmıştım, gerginliğim kalmamıştı) ve farklı aksanlar duymak konusunda iyi ve farklı hocalardan ders almak da farklı anlatım tarzlarına aşina olmayı sağlıyor ve herkes çok tatlı :) Ayrıca çok fazla çeşitte konuya da sahip (Çok kültürlülük, ana akım medya gibi). Üzerine hiç düşünmediğiniz konularda Almanca pratiği yapmış olursunuz.

Olumsuz Yönler
Öncelikle hocaların Türkçe konuşmaması sebebiyle gramer konularının direkt Türkçe'deki karşılıklarını öğrenemiyorsunuz. Direkt çeviri cümle pratiğini kendiniz yapmalısınız. 52 başlık var ve sizin 60 krediniz var 2 ayda sadece 1 kurun yarısını almak istemeyeceğiniz için bazı konuları ya da Kelime Bilgisi gibi başlıkları atlamak zorunda kalabiliyorsunuz. İhtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz gerekiyor. Ve sınava yönelik bir eğitimi olmadığı için bu konudaki bilgileri kendiniz öğrenmeniz ve alıştırmaları yapmanız gerekiyor. Sitede dinleme, konuşma, yazma pratikleri de var. Oradan da faydalanabilirsiniz tabii ki.

Bana devamlılık sağladığı için memnunum ama sonrasında sınava yönelik çalışmak ve eksiklerimi tamamlamak için Türk hoca ile devam etmek istedim. Böyle özetleyebilirim. Bu konuda sorusu olan varsa da istediği zaman sorabilir. Yardımcı olurum. İyi günleer :)

Geri
Üst Alt