Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

[B1] Gramer Mi Yoksa Sınav Odaklı Mı Çalışmalıyız ?

B1 seviye konu

Can

Çalışkan
Aktif Üye
Üye
Yaklaşık 7 aydır gramer odaklı ders alıyorum, sadece sınav odaklı çalışan arkadaşlardan daha iyi olduğumu düşünüyorum. Fakat sınavlarda mantık yürüterek ilerlediğimiz için , fazla zaman kaybı oluyor maalesef. Sizlerin düşünceleri nelerdir?

B1 grammerin kraliçesidir bence. Tekrar edip kelimelere de önem gösterirseniz tohumlar fidan olacaktır. Ancak ben b1 türkiyede B2 ise kendimiz çalışıp almanyada bir kurs ile desteklemeliyiz diye düşünüyorum bundan dolayı burda sinava odaklanmak baska bir durum. Siz tüm hazırlığınızi b2 için yapiyorsunuz ama arada b1 sinavini veriyormussunuz gibi düşünün

Yaklaşık 7 aydır gramer odaklı ders alıyorum, sadece sınav odaklı çalışan arkadaşlardan daha iyi olduğumu düşünüyorum. Fakat sınavlarda mantık yürüterek ilerlediğimiz için , fazla zaman kaybı oluyor maalesef. Sizlerin düşünceleri nelerdir?
Ben evde kendi başıma 4 ay sadece a1 e çalışmıştım 🥲 yani arada baktim sonra bıraktım şeklinde değil Nicos weg den a1 i kolay Almanca dan udemy den a1 i bitirecek şekilde. A2 ye gecince çok daha hızlı bitti. A2 Yi bitirmeden B1 sınavına hazırlanmaya başladım sınav odaklı çalıştım ve sınavı geçtim..sinav odaklı çalışinca şunu farkettim sınav ile öğrenmeye çalıştığımız gramerin hic bir bağlantısı yok :d bence en önemlisi grameri bilmek ama daha çok konuşmaya ağırlık vermek çünkü konusmadikca ne kadar bilsek bile çok çabuk unutuluyor ve yerlesmiyor. B1 i aldım ama şu an bence hala A2 seviyesinde konuşuyorum. Yani konuşma çok önemli arkadaşlar

Hepsinin bir bütün olduğunu düşünüyorum, biri eksik kalırsa yeterli ilerleme kaydedilemez ve zaman kaybı olabilir

Önce B1 i bitirmek gerekiyor grammar olarak. Sonrası sınav hazırlık daha kolay oluyor bana göre

Grameri pas geçmek Almanya ya gidince biraz sorun oluşturabilir.Sınav odaklı elbette çalışılmalı fakat sınavda çıkan gramer konularına da mutlaka göz atılıp ön bilgi sahibi olunmalı diye düşünüyorum.