Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Öneri Denklik Başvurusunu Geriçekme

Almanca ve Almanya ile ilgili öneriler

Nurbahar

Aktif Üye
Üye
Merhaba ben Niedersachsen eyaletine başvurmuştum 2 ay sonra uzman görüşü istedikleri için benden 715€ istediler.Başvurumu geri çektim onlarda evrakları bana geri postaladı fakat 35 gün oldu gönderi takip no olmadığı için (takipsiz yollanmış) takip edilmiyor. Gözlerim yolda denklik evraklarımın geri gelmesini bekliyorum.Benimle aynı dutumda olan yada önerisi olan var mı?

Kendim yaptım başvuruyu ,annerkenung sayfasından bilgilerinizi girip takip ediyorsunuz sizi yönlendiriyor.hangi eyaletteçalılacaksınız buna karar vermeniz gerekir ki o eyaletin istediği evrakları sayfadan görüp hazırlamaya başlıyorsunuz
.yolunuz açık olsun.

Merhaba ben Niedersachsen eyaletine başvurmuştum 2 ay sonra uzman görüşü istedikleri için benden 715€ istediler.Başvurumu geri çektim onlarda evrakları bana geri postaladı fakat 35 gün oldu gönderi takip no olmadığı için (takipsiz yollanmış) takip edilmiyor. Gözlerim yolda denklik evraklarımın geri gelmesini bekliyorum.Benimle aynı dutumda olan yada önerisi olan var mı?
Evraklarım geri gelmedi , o yüzden yeni baştan evrak hazırlamak zorunda kaldım Alman bürokratik işlemlerleri… evraklarımı takipsiz kargo ile gönderdiği için takip de edemedim ve 3 ay oldu evraklarım yok.