Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Genel Ben MellB. Benim Almanya Sürecim

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır

MellB

Çalışkan
Üye

Kullanıcı Adınız MellB

Merhabalar Ben Mell. Bu forma paylaşılan bilgilerden faydalanmak ve desteğe ihtiyacı olanlarla deneyimlerimi, bildiklerimi paylaşmak amacıyla katıldım.

Almanca Dil Seviyeniz Almanca Telc B1 sertifikam var ve B2 sınavına gireceğim.

Almancayı nerede ve nasıl öğrendiniz? Sınıf ortamında kursa giderek öğrendim. 1 yıl önce bitti ve B1 seviyesine kadar ders aldım. Daha sonra evde kendimi geliştirmeye çalıştım.

Kelime Öğrenme Tekniğiniz Kelimeleri ve anlamlarını aklımda resmederek, ortak çağırışımlar bularak hafızamda kalmalarını sağlıyorum.

Ne kadar süredir Almanca öğreniyorsunuz Yaklaşık 2 yıldır Almanca öğreniyorum. B1 e kadar aldığım kurs 2023 Ağustos ayında bitti. İş yoğunluğundan dolayı bir süre yarım yamalak evde devam ettim ve son bir aydır konulara nerdeyse hiç bakmıyordum. Şimdi aktif olarak tekrar çalışmaya başladım. B2 sınavına hazırlanıyorum.

Mesleğiniz nedir? Ebeyim.

Denklik aldınız mı? Hangi eyalet? Ne kadar sürdü? NRW eyaletine kendi çabalarımla, denkliğim için başvuru yaptım. Eksik belgelerim var onları tamamlamaya çalışıyorum. Henüz denklik işlemlerim başlamadı.

Öneri ve Tavsiyeler Bu yola girecek insanlar sabırlı olmalılar. Her şey çok yavaş ve zorlu bir süreçten oluşuyor. Denklik, dil öğrenme, evrakları toplama, başvurular gibi bir çok konu yıpratıcı gerçekten. Ama ben başarabilmekten keyif alıyorum :)