Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Genel Ben emmrea16. Benim Almanya Sürecim

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır

emmrea16

Çalışkan
Üye

Kullanıcı Adınız emmrea16

herkese merhabaaa

Almanca Dil Seviyeniz Şuanda A2 seviyesindeyim ve sınavına gireceğim, 2024 sonuna kadar B1 seviyesi sertifikasına sahip olmak istiyorum.

Almancayı nerede ve nasıl öğrendiniz? Almancayı öncelikle kendim Youtube ve Udemy platformundaki bazı öğretmenlerin videosundan yararlanarak öğrendim ancak konuşma becerilerimin gelişmesi adına şuan online bir kursla A2 eğitimime devam ediyorum.

Kelime Öğrenme Tekniğiniz Yazarak öğrenmek ve yazarken sesli bir şekilde türkçesini ve almancasını tekrar etmek hem eğlenceli oluyor hem de aksanımı geliştirdiğimi düşünüyorum.

Ne kadar süredir Almanca öğreniyorsunuz Yaklaşık 1 yıldır Almanca öğreniyorum ancak 6 aydır aktif olarak çalışıyorum.

Mesleğiniz nedir? Ich bin Logistiker von Beruf. Ben lojistik memuruyum.

Denklik aldınız mı? Hangi eyalet? Ne kadar sürdü? Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü lisans mezunuyum. Anabin sitesinde H+ olarak geçiyor bölümüm ve üniversitem ancak ben garanti olması adına ZAB KMK kurumundan Zeugnisbewertung yani karne tanıtımı eş değerlik belgesi aldım. Belgenin PDF olarak elime geçmesi 6 ay fiziksel belge olarak elime geçmesi 12 ay sürdü.

Öneri ve Tavsiyeler Öncelikle nasıl ve hangi yolla (hangi vize türü, sizden beklenenler nedir vs) gideceğinize iyi karar vermeniz gerekiyor. Ben kararsız kaldığım için sürecim ister istemez uzamak zorunda kaldı. Dilin aksanını ve gramatiği ile birlikte iyi bir kelime bilgisi işimize yarayacaktır. Ben iş arama vizesi ile gitmeye karar verdim, bunun için bloke hesap gibi zor yolları hallettim. Şuanda randevu atamasını bekliyorum ve sınav tarihim gelince sınava girip sonucuyla birlikte vizeye başvurmak öncelikli planım. Umarım herkesin gönlünce olur her şey.