Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Almanya Yeni Göç Yasası Ve Kısaca Ben

elifkomurcu

Aktif Üye
Üye
Merhaba ben Elif. 30 yaşındayım. Kamuda 8 yıldır çalışıyorum. en az B2 seviyesinde Almanca öğrenip Almanya'ya gitme gibi bir hedefim var. Almanya nitelikli işçi ihtiyacından dolayı yeni bir göç yasası hazırlığı içinde ve bu yasa meclisten geçti yakın bir zaman önce. İlerleyen günlerde muhtemelen yürürlüğe girecek. Yürürlüğe girerse denklik, dil gibi konular daha esnek tutulacak anladığım kadarıyla. Yeni göç yasasını bekleyen arkadaşlar varsa yazarsa memnun olurum.
Şuan A2 sınavına hazırlanıyorum. A2 goethe sınavı ile ilgili her türlü dokuman için bilgi alabilirim, özellikle çıkmış sorular olursa çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba bende Aralık ayını bekliyorum yeni yasa için o zamana kadar dil öğrenmeye çalışıyorum ama çok yavaş gidiyorum daha A1 bile alamadım cesaretim yok sınava girmeye

Ben neye güvendiysem A1 de değil A2 sınavı için kayıt yaptım. Ve düşündüğümden zor bir süreç oldu. 1 aydır çalışıyorum kaldı 1 ayım bakalım umarım sertifikayı alabilirim.
Size de başarılar dilerim, cesaretinizi toplayın insan isterse yapamayacağı şey yoktur :)

Şu bir gerçek dil seviyesi iyiyse iş bulmak da orada yaşamak da çok kolay. Oraya gidince öğrenirim mantığı çok yanlış geliyor bana, ciddi zorlayıcı bir sürece ve yalnızlık psikolojisine giriyor insanlar dil olmayınca.

Bence de dil herşey. En önemli etken bana göre dil varsa işte var herşey var o yüzden bir an önce öğrenmem lazım benim durum sıkıntılı 3 vardiyalı bir işte çalışıyorum 3 çocuk var zaman ayırmaya çalışıyorum o yüzden zorlanıyorum biraz

Anlıyorum gerçekten çok zor. Ben de çalışıyorum ve hepsini aynı anda yapmak zor. Umarım her şey dilediğimiz gibi olur.