Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Soru Almanya Da Muhendislik Için A2 Sertifikasi Yeterlimi

Soruoneki
İşine göre değişir aslında belgeden çok mülakatta konuşabiliyorsanız sıkıntı olmaz. Fakat b1 veya b2 sertifikayı cv de göstermek iş görüşmelerine çağırılmak için avantaj bende mühendisim sırf bu yüzden b2 sertifikasını almaya çalışıyorum.

teşekkürler Üstad bende öyle düşünüyorum zaten iş görüşmesi önemli olanda benim sormak istediğim Almanya devleti için yeterlimi diye bahsetmiştim eksik yazmışım neyse bende b1 sınavına gidicem hallederiz nşallah yinede bilgisi olan yazarsa belki faydalanan olabilir

Bürokrasi için B1 yeterli illa B2 almanıza da gerek yok vatandaşlık dahil bütün devlet kurumlarında işinizi halledebilirsiniz.

baba ne diyorsunuz ne A2si B1i B2si. C1 olmadan kimse seni burada oyle ciddiye almaz. B1 B2 ile anca mediamarkta telefon alirsin vodafone fln arayip basic islerini gorurusun. oyle alman bir fabrika calisacaksan, unutcaksin o isi. benim kuzenim C1 ile munich teknik de okuyor, o bile zorlaniyor sosyal kontakt da. Yukarda arkadasin dedigi gibi burokratik isler icin B1 al eyw. Ama senin sorun burokrasi degil anladigim.
Ben sana simdiden soylim burada 10senedir yasiorum. gel beni dinle. C1 olacaksan eyw.
not: C1 olamazsin asla demiyorum ama A2 ile B2 ile kabul gorurum eyw cekerler diye asla dusunme oyle birsey yok.