Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Genel Almancaforum Nedir? Nasıl Kullanabilirim?

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır

ahmetyusufc

Kurucu
Moderatör
Vip Üye
Çalışkan
Kursiyer
Katılım
4 Ocak 2023
Mesajlar
556
AlmancaForum Nedir?
Almanca forum, Almanca öğrenenlerin ve Almanya'da çalışmayı planlayanların buluştuğu geniş kapsamlı bir platform olarak kurulmuştur. Gerek sınav çalışma sürecinde olsun gerekse vize ve denklik sürecinde olsun bir sürü farklı zorluklarla karşılaşıyoruz. Medya ve sosyal çok bilgi kirliliği mevcut. Almanca Forum'da bilgi kirliliğinin önüne geçmek için her konuyu farklı kategorilere böldük ve böylelikle bir soru yada sorununuz varsa mutlaka çözümü yada doğru cevabını bulabileceğiniz bir platform oluşturduk. Çünkü bizler sorunları yaşayan ve çözümlerine ulaşan kişileriz. Bazı konularda aslında ne kadar basitmiş dediğimiz bir durumu aylarca çözmeye çalıştık ve aylarca mağdur olduk.

İstiyoruz ki bir arşiv olsun buradan en doğru ve net olan bilgiye ulaşabilelim böylelikle zamanı ve maddi olarak sıkıntılı olduğu bu zorlu göç sürecini yaşayacak olan insanların işleri biraz daha kolaylaşsın.

Forumda Bazı Bölümleri Görmeye Yetkim Yok Neden?
Forumumuz özenle tasarlanıp dizayn edilmiştir. Geçmiş sınav soruları bölümü özellikle yeni kullanıcılara ve aktif olmayan üyelere engellenmiştir. Bunun sebebi geçmiş sınav sorularının sınav merkezi tarafından değilde sınava girenlerin yayınladığı sorular olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorular bazı ülkelerde herkeste mevcut ancak ülkemizde birçok kişi bu soruları ücret ödeyerek temin edebilmektedir. Hatta bazıları ücret ödediği halde eksik dosya almaktadır. Biz ise tamamen ücretsiz bir şekilde üyelerimizle bu çalışma dökümanlarını paylaşıyoruz. Kullanıcılarımızın sadece dosya indirip forumdan uzaklaştığı bir forum istemediğimiz için aktif üyelerin bu dosyalara erişim sağlamasını istiyoruz.
Öğrenme sürecimizde hepimizin de ortak bir noktası var. Hepimizin de partnere, konuşacak birilerine, yeni birkaç kelime, cümle görmeye, öğrenmeye, ve her konuda önerilere ihtiyacı var. Örneğin bir arkadaşımız hastaneyi tercih ederken diğer bir arkadaşımız huzur evini tercih ediyor. Bir arkadaşımız vizeyi çok kolay almış diğer bir arkadaşımız vize için 6 ay beklemiş. Bu gibi sorunları hızlıca çözebilmek için bilgiye ve önerilere ihtiyacımız var. Bin bilsende bir bilene sor atasözümüzde de anlatılmak istenildiği gibi bazen her konuda herşeyi bilsek dahi bazı şeyleri bilmeyebiliriz. En önemli sorun ise bilmediğimiz şeyi bilmiyor olmamızdır. Bilmediği şeyi birisinin sormasını beklemekte mantıksız bir bekleyiş olacaktır. Bu sebeple Önerilerinizi ve süreçlerinizi lütfen forumda konu açarak paylaşın.
Siz sürecinizi paylaştığınızda birçok kişi sizden ilham alacaktır Bu sebeple lütfen konu açmaktan ve birşeyler paylaşmaktan çekinmeyin.

AlmancaForum Görünümü Değiştirebilir Miyim?

AlmancaForum' u 3 farklı tema ile kullanabilirsiniz. Forumumuzun en üst sağ köşesinde çeşitli butonlar mevcuttur. Bu butonlar ile temamızın görünümünü tamemen değiştirebilirsiniz. Dilerseniz tema dilini, dilerseniz sadece yazı rengini dilersenizde tema görünümünü tamamen değiştireceğiniz butonları sizler için paylaştk.

Sohbet Bölümünü Nasıl Kullanabilirim?
Sohbet bölümümüzde çeşitli odalar mevcuttur. Oda isimleri botların işlevine göre belirlenmiştir.
-Türkçe-Almanca Kelime Anlamı
Türkçe bir kelimeyi yazdığınızda bot size kelimenin, Almanca karşılığını söyler.
-Almanca Türkçe Kelime Anlamı
Almanca bir kelimeyi yazdığınızda bot size kelimenin, Türkçe anlamını söyler.
-Almanca Kelime Artikel Bulucu
Türkçe bir kelimeyi yazdığınızda bot size kelimenin, artikelini söyler.
-Planen
''Planen'' yazdığınızda bot size bir planen konusu ve punklarını söyler. Bu bölüm ders çalışırken kararsız kalmanızı önleyeceği gibi partnerinizle rastgele alıştırma yapabilmeniz içinde kullanabileceğiniz bir bölümdür.
-Über Thema Sprechen
''Thema'' yazdığınızda bot size Teil 2 Sprechen konuları başlıklarını verir.
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt