Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Genel Almanca Ögrenirken Tekrar Sistemi?

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır

Deniz Arslan

Çalışkan
Aktif Üye
Üye
Merhaba arkadaslar almanca öğrenirken nasil bir tekrar yontemi kullanıyorsunuz. .?Aslında çok şey öğreniyoruz kalıcı hafızaya alamadığımız için hiç birsen bilmiyor gibi hissediyoruz .. Haftada 1 günümü genel tekrara ayırıyorum sizin kullandığınız ve işinize yarayan bir teknik varsa paylaşırsanız mutlu olurum . Aralikli tekrar için anki uygulamasını kullanan var mı.?

Merhaba arkadaslar almanca öğrenirken nasil bir tekrar yontemi kullanıyorsunuz. .?Aslında çok şey öğreniyoruz kalıcı hafızaya alamadığımız için hiç birsen bilmiyor gibi hissediyoruz .. Haftada 1 günümü genel tekrara ayırıyorum sizin kullandığınız ve işinize yarayan bir teknik varsa paylaşırsanız mutlu olurum . Aralikli tekrar için anki uygulamasını kullanan var mı.?
Malesef anki başta iyi gibi görünsede ilerleyen süreçte çok işe yaramıyor (Bende öyle). tekrar yerine konuşmak en mantıklısı çünkü konuşukça kalıyor birşeyler yada konuştukça gelişiyor aksi taktirde öğrendiğim hiç birşey işime yaramıyor. B1 aldım 4-5 ay ara verdim şimdi sıfırdan başlıyorum resmen

Malesef anki başta iyi gibi görünsede ilerleyen süreçte çok işe yaramıyor (Bende öyle). tekrar yerine konuşmak en mantıklısı çünkü konuşukça kalıyor birşeyler yada konuştukça gelişiyor aksi taktirde öğrendiğim hiç birşey işime yaramıyor. B1 aldım 4-5 ay ara verdim şimdi sıfırdan başlıyorum resmen
Anki kendi notlarımı oluşturuyordum. Aynisini küçük kayıtlarda da yapıyorum bi tarafta soru yaziyo arka sayfasında cevap örnek olarak küçük yaşta yabancı dil ogrenmenin avantajları ve dezavantajları ülkemde ki durumu , kendi deneyimim vs . Konusma defteri de tutulabilir belli aralıklarla tekrar etmek daha kolay olur

Almanca yı ilk öğrendiğim zaman daha hızlı öğreniyordum, daha fazla kelimeyi daha uzun süre aklımda tutabiliyordum şuan A2 seviyesindeyim ve şuan bile yeni kelimeyi aklımda tutamıyorum, bana kelime konusunda en faydalı gelen dualingo oldu, ama o da kısıtlı kalıyor bir yerde. İnternette 3,7,15,30 gün kuralı varmış bu saydığım günlerde yazdığımız kelimeler tekrar edersek kalıcı hafızaya aktarım yapıyormuşuz kartları yazdım başlayacağım denemeye

Bende kelime ezberlemede sıkıntım var,hele bir fiile an,zu, auf gibi her ek geldiğinde anlamı değişiyor ya hızına yetişemiyorum