Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Genel Almanca Discord Kanalımız Açıldı!

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır

ahmetyusufc

Kurucu
Moderatör
Vip Üye
Çalışkan
Kursiyer
almanca discord.gif
Birçok telegram ve watsapp kullanıcısının henüz bilmediği, bilenlerin ise kimse olmadığı için kullanamadığı Discord ve discord kanallarını kullanılabilir hale getiriyoruz. Discordu kısaca tanımlamak gerekirse, telegramın gelişmişi diyebiliriz. Doğal olarak daha gelişmiş olunca daha karışık, daha zor kullanıma sahip ve boyut olarak telefonlarımızda yada bilgisayarlarımızda daha fazla yer kaplamaktadır.
Ancak Discord' u sadece konuşma için dahi kullanabiliriz. Hatta bana kalırsa kullanmak zorundayız.

Neden Discord Kullanmalıyım?
Almanca öğrenen herkesin ortak eksiği konuşamamak, konuşmayı hızlandıramamak, ''ııııı'' lamak gibi sorunlardır. Bu sorunları aşabilmenin tek çözümü bolca konuşmak konuşanları dinlemek ile olabilir. Sürekli almancaya maruz kalırsanız almanca zihniniz almanca düşünmeye ve almanca cevap vermeye başlayacaktır. İlk başladığımız süreçte ne yazık ki Almanca duyduğumuzu beynimizde türkçeye çeviriyoruz. Anlıyoruz. Türkçe cevap düşünüyoruz. Almancaya çeviriyoruz. Doğru mu yanlış mı çekine çekine dile getiriyoruz.
Bana göre bunu aşabilmenin 7 yolu vardır. 5 i konuşmak 2 si dinlemektir. Bu söylediğimi uygulamaya başladığınızda kesinlikle sizler için ne kadar faydalı olacağını göreceksiniz. ki biz bunu 10-20 kişi test ettik.
Kendimden bir örnek vererek anlatayım;
Sözlü sınavdan kaldım. 1 ay sonra sınava tekrar katıldım. Sınava 14 gün kala her gün konuştum. Sürekli konuştum. Telegramda ve watsapp ta gruplarda 10-15 kişi sürekli konu belirledik ve ilk etapta 5-10 dakika hazırlanma sonrası, ilerleyen süreçlerde ise doğaşlama konular üzerine konuştuk. Bazen arkadaşlarımla bazen telegram gruplarından bazen zoom vs. Bu sürecin sonunda bana birşey sorulduğunda direk cevap vermeye başladım(3-5 yaşındaki alman gibidir galiba şakır akır değil.). Ancak sınavdan sonra çaalışmayı bırakmam ve 2 aylık ara vermem sonrası sorulara verilen cevapları geciktirmeye başladım ve birçok kelimeyi unuttum.

Discordun Diğer Platformlardan (Zoom, Telegram, Watsapp) Farkı
  • Telegram ve Watsapp konuşma gruplarında birçok kişi aynı anda bağlanıyor ve konuşmalar birbirine giriyor.
  • Watsapp' da grup araması yaparsanız birileri rahatsız olabiliyor.
  • Zoom Ücretsiz sürümünde sadece 45 dakika bağlanmanıza izin veriyor ve sürekli olarak kesintiler yaşıyorsunuz.
  • Telegram ve Zoom da yöneticilerin sohbetleri başlatması gerekiyor ve birileri adım atmazsa malesef konuşma olmuyor ve herkes bekliyor ve pasifleşiyor.
Discord' da ise;
  • Kanal kalabalık olmuşsa oda değiştirebilir aktif diğer odalardan birine bağlanabilirsiniz.
  • Kanal sürekli aktiftir. Sohbeti birinin başlatmasına gerek yok 7 gün 24 saat istediğiniz zaman kanala girip sohbet etmeye başlayabilirsiniz.
  • Herhangi bir süre kısıtlaması yoktur bu yüzden dilediğiniz kadar konuşabilirsiniz.
Ayrıca discorda bağlanmadan sitemiz ana sayfasından dahi konuşma odalarında çevrim içi olanları görüntüleyebilirsiniz. görüntüleyebilirsiniz.

Almanca Forum Discord Kanalımızın Davet Linki

Join the Almanca Forum Discord Server!

Pratik adına çok iyi bir adım nereden katılabilirim
Anasayfada alt tarafta John discord butonunu kullanarak kanala katılabilirsiniz. Hast du Zeit für Deutsche übung @everyone etiketi ile herkese bildirim göndererek konuşmaya davet edebilirsiniz. Ama yakında yeni uygulamızı yayınlayacağız tek tuşla konuşma pratiği yapmak isteyenlere ulaşabileceğiniz. O daha etkili ve kolay olacaktır