Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Almanca A1 Seviyesi Minidizi (Mein Weg Nach Deutschland)

lluv

Aktif Üye
Üye
Katılım
12 Haz 2023
Mesajlar
3
Herkese esenlikler,

Benim şuanda kullanmakta olduğum bir minidiziyi sizinle paylaşmak istedim: Mein Weg nach Deutschland.

Dizi Almanya'ya yeni gelmiş Nevin Coşkun isimli bir Türk'ün ülkeye adaptasyon sürecinde yaptıklarını günlük hayattan örneklerle 8 bölümde anlatıyor.Benim gibi yeni başlayan arkadaşlar için Nicos Weg A1 dizisi biraz ağır gelebiliyor. Sıfırdan başlamak için Nicos Weg'den önce bu diziye başlayabilirsiniz.

Dizi Goethe Enstitüsünün resmi dizilerinden biri. Dilerseniz şu linkten ulaşıp Goethe'nin sağladığı alıştırmaları yapabilirsiniz(Goethe'de ismi "Erste Wege in Deutschland" diye de geçiyor): Erste Wege in Deutschland - Erste Wege in Deutschland - Mein Weg nach Deutschland - Goethe-Institut

Maalesef ne minidizinin ne de alıştırmalarının Türkçe çevirileri mevcut değil. Belki bizler bu işi yapabiliriz diye düşündüm :) . Aklımıza takılanları burada birbirimize sorabiliriz ve üst seviye arkadaşlar da sorduğumuz sorulara yardımcı olurlarsa başlangıç seviyesi için faydalı bir kaynak oluşturabiliriz.

Ben şuanda 1.bölümü neredeyse bitirdim diyebilirim :). Sormak istediğim bir kaç kısım var (Türkçesinin ne olduğundan emin olamadığım), sormak istediğim kısımlarla burada çalışma notlarımı paylaşıp kaynak oluşturmaya başlamak istiyorum.

Viel Erfolg!
 
Merhaba,

Goethe Enstitüsü'nün 1.bölüm için paylaşmış olduğu transkripti Türkçe'ye çevirirken (Buradan ulaşabilirsiniz), aşağıda sarı ile boyanmış ve sonuna "??" kısımlarda sorun yaşıyorum. Bu kısımları nasıl çevirebiliriz? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

kmvhjie.jpg
 

Benzer konular

Geri
Üst Alt