Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Telc B2 Mündlich Önerileri

serayuruk

Aktif Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar, ben Telc B2 sınavına hazırlanacağım. Sınava giren veya hazırlanan arkadaşlar Mündlich kısmında neler yapılıyor açıklayabilir mi, teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, ben Telc B2 sınavına hazırlanacağım. Sınava giren veya hazırlanan arkadaşlar Mündlich kısmında neler yapılıyor açıklayabilir mi, teşekkür ederim.
Merhaba, mündlich için bol bol konuşmanızı tavsiye ediyoru. yakın zamanda b2 sınavına girdim pek iyi geçmedi ama gördiğim kadarıyla hocalar konuyu anlamanıza ve o konuyla ilgili kısa bir yorum yapmanızı istiyorlar. sonucum henüz açıklanmadı. discord kanalı var oraya girerseniz mutlaka alıştırma yapacak birilerini bulursunuz planenle ilgili. präsentation u siz hazırlayıp ezberliyorsunuz zaten, diskusion kısmı için de kelime bilgisini geliştirmenin ve bol konuşmanın faydası olacağını düşünüyorum .

Önce kendinizi tanıtmayla başlıyorsunuz. Kendinize özel bir metin hazırlayıp o şekilde tanıtırsanız iyi olur zaten kendini tanıtma kısmı çok uzun sürmüyor. Gruplardan konuşma partneri bulup sınava en az 1 ay kala bu kişiyle günlük pratik yaparsanız konuşma sınavına hazır olursunuz.

Hocam 3 bölümden oluşuyor. Kendinizi tanıtıyoruz, yani Vorstellung. Sonra Präsentation ve Diskussion.

Bu arada Doktor arkadaşlar var mı benim gibi Almanya'da çalışmak üzere bu sınava girecek olan? Dmden yazabilirsiniz, sonrasında fsp için de beraber çalışabiliriz

Geri
Üst Alt