Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

Nrw - 81A Vi̇ze

kimokimko

Vip Üye
Çalışkan
merhaba arkadaşalar. Nrw eyaletinden iş bulan ve vize başvurusu yapan yapan arkadaşlar var mı ? süreciniz nasıl gidiyor ? şu an 81a ön onayı özellikle nrw de 3 ay kadar sürdüğünü söylüyorlar

merhaba arkadaşalar. Nrw eyaletinden iş bulan ve vize başvurusu yapan yapan arkadaşlar var mı ? süreciniz nasıl gidiyor ? şu an 81a ön onayı özellikle nrw de 3 ay kadar sürdüğünü söylüyorlar
Ben hamburgda çalışacağım. Şirket benim için ön onaya başvuru yaptı ve dün aonunda Hamburga geldim. Süreç yaklaşık 3 ay sürdü

Ücretsiz yapan bi çok hizmet var. Almanya'daki işverenden ücretlerini talep ediyorlar sözüm ona
Firmalar genellikle ücretsiz yapıyor ama giden arkadaşlarla görüşürken genelde şu durumdan muzdaripler;
Firmalar ücret alabilmek için işe giren kişinin belirli bir süre çalışması lazım bu süreyi size zorunlu çalışma süresi olarak şart koşuyorlar ve şuan bir arkadaş memnun olmadığı için ayrıldı ve 3000 € üzerinde adama borç çıkardılar bu sebeple dikkat etmek lazım ücretsiz olması bazen geleceğinize borç olarak yansitilabiliyor

Firmalar genellikle ücretsiz yapıyor ama giden arkadaşlarla görüşürken genelde şu durumdan muzdaripler;
Firmalar ücret alabilmek için işe giren kişinin belirli bir süre çalışması lazım bu süreyi size zorunlu çalışma süresi olarak şart koşuyorlar ve şuan bir arkadaş memnun olmadığı için ayrıldı ve 3000 € üzerinde adama borç çıkardılar bu sebeple dikkat etmek lazım ücretsiz olması bazen geleceğinize borç olarak yansitilabiliyor
Ya aslında o konuda da durum şu. Şirket işverenden bu defa ücret alamaz eğer ki belirli süreden önce kişi işten ayrılırsa. Bunun yanında anlaşmalı olduğu iş yerindeki itibarı zedelenir, işveren şirketle artık çalışmak istemez vs. Bu durumda da aslında şirketin suçu yok ama tabii haklısınız biraz kumar gibi oluyor bu defa da. Canlı şahidim kadın şirket sayesinde almanyaya geldi iş buldular denklik tanımı yaptılar cart curt . Devamında kadın 2 ay çalışıp bıraktı sebepsizce. Sebep sonradan ortaya çıkıyor, meğer kadının almanyada sevgilisi var ve şirketi kullanıyor bunun için. Neyse danışma şirketim yok bu arada sadece öıle örnek vermek istedim.