Hoşgeldiniz!

Bize kaydolarak topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilir, paylaşabilir ve özel mesaj gönderebilirsiniz.

Hemen Kayıt OL!

[B1] Annika'nin Mektubuna Cevap

B1 seviye konu

Neslihaan

Aktif Üye
Üye
Liebe Annika,
vielen dank, es geht mir gut. Und dir? Ich finde, dass deine angebot süper ist. Am wochenende habe ich nicht planen. Wenn es dir passt, diese wochenende können wir in den Urlaub fahren. İm Urlaub möchte ich nicht nur sport machen sondern auch schwimmen. Auf diesem Grund können wir in Antalya fahren. Außerdem habe ich dort ein Hotel meines Onkels. Wenn du willst, können wir dort kostenlos bleiben. Dort können wir sowohl sport machen als auch am Meer schwimmen. İst das nicht schön? Was denkst du, schreibt mir.
Ich warte auf deine Antwort.
Viele Grüße

Bu mektupla schreiben b1 sınavını geçtiniz mi acaba?..
🤔

Henüz sınava girmedim. Çok mu kötü yazmışım. Bunlara cevap yazılmış örnek bulamadım.

B1 seviyesindekilerin yürek yemeden pek kullanmaya yanaşmadığı nicht nur... sondern veya sowohl kalıplarını ve auf diesem grund u filan rahatça kullanabildiğinizi düşünürsek bence sadece sınavda çıkacak mektup modellerine biraz aşinalık geliştirerek Brief'i çok rahat halledersiniz. Normalde 2-3 bağlaç kullansanız yetiyor B1'de. ist das nicht schön? yerine was halts du davon? veya gefällt das dir? olabilir. Kapanışta da "Ich freue mich sehr über deine Antwort" öneririm. kendi sınavım için ezberlemiştim zamanında hala kullanıyorum. Eğer sınavı çoktan geçtiyseniz güncelleme geçer misiniz ? :)

Liebe Annika,
vielen dank, es geht mir gut. Und dir? Ich finde, dass deine angebot süper ist. Am wochenende habe ich nicht planen. Wenn es dir passt, diese wochenende können wir in den Urlaub fahren. İm Urlaub möchte ich nicht nur sport machen sondern auch schwimmen. Auf diesem Grund können wir in Antalya fahren. Außerdem habe ich dort ein Hotel meines Onkels. Wenn du willst, können wir dort kostenlos bleiben. Dort können wir sowohl sport machen als auch am Meer schwimmen. İst das nicht schön? Was denkst du, schreibt mir.
Ich warte auf deine Antwort.
Viele Grüße
umarım sınavı geçmişsinizdir. Büyük harf İ yazmamaya dikkat edin derdim ,kendim de unutuyorum bazen

Sınavda bana arkadaşım tatile gidiyor çiçeklerini sulamamı istiyor gibi bir mektup çıktı bu bağlaçları kullandım ve çok şükür geçtim.

Geri
Üst Alt