Soru Almanya’daki İşiniz Hakkında

Soruoneki
Hessen eyaletine hemşirelik için denklik başlatmak istiyorum fakat denkliği başlatmak için iş yerinden kabul mektubu isteniyor iş yeriyle görüştüğümde denklik istiyor.ne yapmam lazım

iş sözleşmesii sürecinde danışmalık ile ocak ayında a2 seviyesindeyuken iş mülakatına girdim onaylandı ve iş sözleşmem nisan ayında geldi.

Hessen eyaletine hemşirelik için denklik başlatmak istiyorum fakat denkliği başlatmak için iş yerinden kabul mektubu isteniyor iş yeriyle görüştüğümde denklik istiyor.ne yapmam lazım

merhaba aynı süreci bende yaşadım. herhangi bir hastane ile görüşüp iş sözleşmesi gelmeden denklik başlatılamıyor.

Evrakları denklik merkezine gönderip eksik evrak bildirimi gelince mi hastaneyle görüşmeliyim yoksa hastaneyle görüşüp iş sözleşmesini ayarlayınca mı denklik işlemlerine başlamalıyım

merhaba aynı süreci bende yaşadım. herhangi bir hastane ile görüşüp iş sözleşmesi gelmeden denklik başlatılamıyor.
Evrakları denklik merkezine gönderip eksik evrak bildirimi gelince mi hastaneyle görüşmeliyim yoksa hastaneyle görüşüp iş sözleşmesini ayarlayınca mı denklik işlemlerine başlamalıyım

Wir hatten mit meinem Arbeitgeber in einem Vorstellungsgespräch stattgefindet. Aber wegen habe ich keine Anerkennung, konnten wir leider nicht verabredet. Ich hatte einen Berater und obwohl ich ihm 1000 Euro bezahlte, hat er mir gelogen

merhaba. ben Hessen eyaletinden denklik aldım. benim sürecimde iş görüşmesi yapıp iş sözleşmesi geldikten sonra evrakları gönderdim. her eyalette bu farklılık gösterebiliyormuşç diğer eyaletler hakkında çok bir bilgim yok açıkçası. benim denkliğim 25 günde geldi, NRW için 7 8 ay bekleyenler varmış onlarda sözleşme şartı yok diye biliyorum ancak net bir bilgim yok maalesef yanlış yönlendirmek istemem.

Denkliğimizi kensimiz bireysel yaptık. İşveren arayışınıda kendimiz yapıcaz. Danışmanlara gerek yok bence. B2 dil belgesini aldığımızda işveren arayışına giricez.

Henüz dil sürecindeyim sertifika sonrası iş sürecine gecicem.

Dili öğrenip vizeyi aldıktan sonra bakacağız ama mevcut işimi orada devam ettirmeyi düşünüyorum.

4800 den fazla HalHazır olan İşveren Başvurunuzu Beklemekte

Seçme imkanı: Hamburg-Berlin-Frankfurt-Stuttgart-München-Köln

Yüksek Maaş, Extra Primler, Uzun vadelı İş sözleşmesi

KOMISYON - ÜCRET - ÖDEME ALMAYAN TEK KURULUŞ

www.GermanPersonalService.com

Başvuru yaptığım işyerleri var fakat henüz kesin karar verdiğim sözleşme yaptığım bir şirket yok. Danışmanlık almadım danışmanlık şirketleri çok yüksek meblağlar istiyorlar.

Birkaç danışman ile görüştüm fakat kimseyle veyahut bir isyeriyle anlasmadim.

Herhangi bir Danışmanlık hizmeti almadım. Türkiye'deki mesleğimi burada yapma imkanım olmadığı için Yazılım alanında Üniversite Diploma'mında işe yarayabileceği bir alt dal seçtim. Onun üzerine kendimi geliştiriyorum. B2 kursu bittikten sonra Weiterbildung için kendi seçtiğim bir Firmadan online Kurs alacağım. Kurs seçiminde en önemli kriter verecekleri Sertifikaların geçerlilik ve tanınılırlığı. Bu süreçte araştırmalarımı kendim yaptım ve takıldığım yerlerde İş Bulma Kurumu'nun herkese talebi üzerine ücretsiz olarak verdiği hizmetlerden yararlandım (BerufsInformationZentrum usw.).

Laborant
Kendi kendine Danışanım
Ücretler el yakıyor.

Herhangi bir iş görüşmem ya da danışmanlık sözleşmem olmadı. Almanca öğrenmeye yeni başlıyorum.