Genel Almanya Denklik Ve Vize Sürecim Sorular Ve Tavsiyeler

Üst konunun geneli ile alakalı konu açarken kullanılır
Evet.adler adlı danışmanlık sirketiyle Hareket ediyoruz.ekim ayında tüm evrakları şirket gönderdi zaten.gecen hafta hastaneyle gorustuk hayırlı olsun dediler.is sozlesmenizi gonderiyoruz dediler.bundan sonrası nasıl oluyor onu çok merak ediyoruz aslında

Merhabalar, bu danışmanlıklar konusunda bir fikriniz var mı güvenilir/fiyat ortalamaları ve gerçekten ihtiyaç var mı ben henüz yolun başında sayılırım açıkçası çok zamanda kaybetmek istemiyorum

Merhabalar,
benden denklik sürecinde transkipt te ECTS dönüşüm modülü yoktur(z.B. 1 ECTS=25 Stunden) diye ek belge istendi. Ben evrakı e-devletten alıp göndermiştim, bu gibi bir sorun yaşayan ya da konu hakkında bilgisi olan var mı? acaba.

Arkadaşlar merhaba
yazılanları okuyunca biraz kafam karıştı yardımcı olursanız çok sevinirim.
geçen yaz tatil için Almanyaya gittim ve devletle ortak çalışan bir kurumla görüştüm
bana çevirisini yaptırdığım belgeleri ve anabin çıktılarını ZAB a göndermem gerektiğini söylediler. Posta ile gönderdik ve beklemedeyiz.

Sizin mesajlarınızı okuduğumda sürecin çok farklı olduğunu gördüm. biyolog olarak Almanyaya gitmek istiyorum ama başvurduğum hiçbir işten olumlu yanıt almadım.
Hangi aracı firmalarla çalışıyorsunuz?

2021 de Careloop ile calistim. Berlinde bir hastane icin araci oldular. Rezil oldum psikolojim bozuldu. Iliskimi kestim, bulduklari hastaneden ciktim bir Turk bulup beni telefonda tehdit ettiler. Kisaca reziller.

Merhabalar bir sorum olacak 30f vizesinde dil kursu için başvuru diye a maddesi var, bu dil vizesinde dil bilmeden ve şartları sağlarsak, iş sözleşmesi gerekmeden gidilebiliyor mu? Dil kursu için

Merhaba böyle bir şey yok fakat sizin vizede sorulara akıcı ve doğru cevap vermeniz çok önemli. Ekstra olarak hangi eyalette denklik başvurusunda bulundunuz?

merhaba Ceren hanim. Ben de hemsireyim ve NRW ye basvurmak istiyorum. Henüz dil sertifikam(egitimim devam ediyor) ve denkligim yok.(evrak topluyorum) Acaba siz denklik olmadan mi is bulup 81a ya basvurdunuz? Böyle bir imkanimiz var mi?