Soru Almanca Dil Sertifikası Ve Dil Eğitimi Hakkında

Soruoneki
Dil sertifikam yok. B1 için kursa gitmeden kendim çalışıyorum ama hören ve sprecheni nası aşacağım bilmiyorum.

Şu an B2 kursu alıyorum ve henüz bir sertifika sınavına girmedim. A1-A2yi Deutsche Welle'deki kaynaklar yardımıyla kendim hallettim. B1den itibaren Goethe Online kursları aldım. Bulunduğum şehirde iyi bir yüzyüze kurs şansım olmadığından bu yolu tercih ettim. Şu an B2 kursuna devam ediyorum, aralıkta da B2 sertifika sınavına girme planım var.

B2 kurundayım yakında Telc B2 sınavına gireceğim. Ben yüzyüze bir dil kursuna gittim. Schiritte kaynak kitabını kullandık

B1 dil sertifikam var. yaklaşık 1 yılda aldım. HAzırlanma sürecinde forumumuzun kaynaklarından bolca faydalandım. ŞU an B' sınavına hazırlanıyorum. Dil kursuna gidiyorum ve belli aralıklarla özel ders alıyorum.

dil sertifikam yok.b1 için sınava başvurdum 3 kasımda sınavım.kendim internetten öğreniyorum.dil kursuna gitmiyorum.

Almanyada 6 ay dil kursuna gittim sınava girdim A2 sertifikam var. Şimdide Türkiyede B1 sınavına giricem.

• Dil sertifikanız var mı? Varsa Ne kadar sürede aldınız? Yok
  • Hangi seviye dil sertifikasına sahipsiniz yada hangi seviye dil sertifikası almak istiyorsunuz? A2 almak istiyorum
  • Dil kursuna gittiniz mi yada gidiyor musunuz? Goethe a2-1 gittim
  • Dil eğitiminize devam ediyor musunuz? Devam ediyorsanız nasıl? VHS ve youtube üzerinden çalışıyorum.

B1 seviyesine kadar eğitim aldım. Telc B1 sınavına gireceğim.

sdasdsd

B1 sertifikam var kursa gitmeden kendim öğrendim şimdi B2 ye başliycam

dil sertifikam yok b2 dil sertifikası almayı düşünüyorum. dil kursuna gitmedim suan online ders alıyorum mart ayında bitecek.

Hayatımın son 6 aylık dönemine kadar ne almancayla alakalı bir satır bir şey okudum nede maruz kaldım ama yaklaşık olarak 6 aydır sıkı bir şekilde almancaya çalışıyorum hedefim ve benden istenilen dil yeterlilik seviyesi B2 kendim evden bireysel olarak çalışıyorum

Şu an Goethe Institutten A2 sertifikam var.yaklaşık 2 3 ayda aldım.Yakın zamanda b2 sertifikası almak istiyorum.Henüz kursa gitmiyorum

Merhaba bende dil kursu vizesine başvurdum atama bekliyorum, motivasyon mektubumda kurs sonrası planımın orada çalışmak olduğunu sizce belirtmeli miyim? Siz garantör belgesiyle mi gittiniz?